Identifikace osob pomocí mobilního telefonu s Bluetooth nebo NFC - BüroKomplet


Identifikace osob pomocí mobilního telefonu s Bluetooth nebo NFC

NFC + Bluetooth Ulehčete svým zaměstnancům. Zbavte je zbytečných čipů, které neustále někde hledají nebo ztrácejí. Mobil mají u sebe neustále.

 Už nemusíte mít strach, že zaměstnanci dají své čipy jednomu z nich, aby jim načipoval dřívější příchod, nebo pozdější odchod. Svůj mobil určitě nikomu jen tak nenechají.

 

Jak to funguje?

 mobilní telefon můžete použít pro otevírání dveří

 prostřednictvím mobilního telefonu také provedete zápis do docházkového systému

Mobilní telefon přiblížíte na dostatečnou vzdálenost (v řádech centimetrů) k přístupovému nebo docházkovému terminálu. Terminál vás identifikuje a vyhodnotí, zda máte právo tyto dveře otevřít. Pokud ano, dveře se otevřou, popřípadě se vám provede zápis do docházkového systému (příchod, odchod, ...). Veškerá komunikace probíhá stejně rychle, jako když použijete bezkontaktní kartu nebo čip.

 

Co je to NFC?

Near Field Communication (=NFC) je oboustranná bezdrátová komunikace telefonu s jiným zařízením v jeho blízkosti. 

K čemu všemu jde ještě NFC použít?

 NFC nahradí vaši peněženku - platební karty, věrnostní karty, řidičský i občanský průkaz, jízdenky pro MHD nebo třeba průkazku do práce nebo do školy dostanete do telefonu, který bude ještě chytřejí. Oproti dosavadním kartám v peněžence má řešení prostřednictvím NFC řadu výhod. Třeba když vám platební karta vyexpiruje, nebudete muset do banky chodit pro novou, jednoduše si ji stáhnete přes internet.

 NFC nahradí vaše klíče, fyzické i virtuální - klíče od auta, od domu, od garáže, ale třeba i pro přihlášení k počítači. Jak to můžete prakticky využít, kromě toho, že vám nebudou kapsy trhat svazky klíčů? Například potřebujete někomu něco nechat v autě. Když mu půjčíte své klíče, musíte se domluvit, kdy a kde si klíče předáte, to už je jednodušší si předat rovnou danou věc. Nemluvě o tom, že s klíči vám daný člověk může odvézt celé auto, kdo ví kam. Když mu klíče nedáte, do auta se nedostane. Prostřednictvím NFC mu pošlete klíč jen s omezenou platností, který mu dovolí nanejvýš na pět minut otevřít kufr, ale nedovolí nastartovat. A pak z telefonu nenávratně zmizí. Dobré, ne?

 NFC usnadní komunikaci - komunikaci mezi telefony, mezi telefony a počítači nebo tablety, mezi telefony a příslušenstvím. Stačí dotyk a už máte fotku, kterou jste právě měli na displeji, promítnutou na zdi projektorem. A co třeba připojení bezdrátového headsetu jen tím, že ho prostě přiblížíte k telefonu? Možnosti jsou obrovské.