Reference HELIOS - DAKR spol. s r.o. - BüroKomplet


Reference HELIOS - DAKR spol. s r.o.

Ostrý provoz od: 01/2012

Počet uživatelů: 12

Město/obec: Hranice

www.dakr.com

 

DAKR je česká rodinná strojírenská firma, která vznikla v roce 1990. Na počátku byl rodinný domek jednoho ze společníků, nadšení z možnosti svobodně podnikat, prázdné kapsy bez peněz a myšlenka vyrábět bubnové sekačky pro lidi. Dnes má firma 50 zaměstnanců a její stroje se prodávají v České republice, důležité jsou i exporty především do Anglie, na Slovensko, do Německa, Francie a Polska. Vyváží se ale i do celé řady jiných zemí v Evropě, Americe a Africe.

Od počátku až dodnes je těžištěm činnosti vývoj a výroba bubnových sekaček a dalších strojů pro údržbu zahrad, luk a komunikací. Jako první v Evropě přišel DAKR na trh zahradní techniky s bubnovými sekačkami, diskovými sekačkami a rozmetadly soli se speciálním vysypávacím mechanismem. DAKR má také řadu dalších unikátních konstrukčních řešení, které jsou chráněny českým či evropským autorským právem.

 

Přínosy získané implementací řešení HELIOS:

„Na systému HELIOS se mi líbí, že mám firemní data on-line. Odkudkoli na světě mohu kontrolovat tržby, náklady, převody i vše ostatní.

Ing. Karel Dančák, jednatel

Na informačním systému HELIOS oceňujeme jeho kvalitu a pravidelné aktualizace

V systému se nám podařilo jednoduše sjednotit názvosloví skladových karet pro všechny sklady a prodejny:

      tím jsme omezili chybovost na skladech a také jsme minimalizovali tvorbu nadlimitních zásob

      odstranili jsme duplicitu skladových karet, která dříve vznikala pro 1 zboží od více dodavatelů

Zavedli jsme automatickou tvorbu návazných dokladů při příjmu a výdeji zboží – došlo ke zrychlení a zjednodušení administrativy

Nastavili jsme cenotvorbu pro velko- a maloodběratele. Obchodníci ani fakturanti dnes nemusí vyhledávat ceny pro jednotlivé odběratele v různých cenících, ale systém hlídá a doplňuje ceny do nabídek i faktur automaticky

 

Procesy využívané IS:

Jádro

Nástroje přizpůsobení

Účetnictví

Banka

Pokladna

Majetek

Pokladní prodej

Oběh zboží - sklad

Nákup a prodej

Fakturace

Mzdy

Celní případy

INTRASTAT

HELIOS Intelligence